News ˇ Artykuły ˇ Pisarze ˇ Wywiady ˇ Książki w Polsce ˇ Książki na świecie ˇ Książki o kryminałach ˇ Książki z pogranicza ˇ Audiobooki ˇ Filmy ˇ Recenzje książek ˇ Recenzje filmów ˇ ZapowiedziWtorek, Wrzesień 17, 2019
Nawigacja
News
Artykuły
Pisarze
Wywiady
Książki w Polsce
Książki na świecie
Książki o kryminałach
Książki z pogranicza
Audiobooki
Filmy
Recenzje książek
Recenzje filmów
Zapowiedzi
O stronie
Redakcja
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 318
Nieaktywowany Użytkownik: 891
Najnowszy Użytkownik: baszczak
Na Forum
Najnowsze Tematy
Ekranizacje skandyna...
Nesser w Polsce
Polskie wydania skan...
Co teraz czytacie?
Najlepszy Skandynaws...
Najciekawsze Tematy
Co teraz czytacie? [345]
Nowości [194]
Henning Mankell [53]
Promocje w sklepa... [51]
Polskie wydania s... [48]
Ostatnie Artykuły
Jenny Rogneby: Leona...
Anna Jansson: Skrzyd...
Mons Kallentoft: Zie...
Frode Granhus: Wir
Karin Fossum: Zabójs...
W Sieci

Partnerzy

Zobacz Temat
Deckare.pl Skandynawskie kryminały | ZBRODNIA Z PÓŁNOCY | Książki
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Autor RE: Twój ulubiony skandynawski kryminał
taclem
Super Administrator

Data rejestracji: 25.05.09
Dodane dnia 04-08-2009 16:18
W muzyce też słychać lewackość?
Wyślij Prywatną Wiadomość
flic
Użytkownik

Miejscowość: płock
Data rejestracji: 12.08.09
Dodane dnia 12-08-2009 02:07
Witam wszystkich,
fajnie, że lubimy skandynwski kryminał (choć ja nie tylko taki). Mam ich sporo, kupuję, bo wiem, że kiedyś przeczytam, choć do dziś zaliczyłem tylko 5 pierwszych (chronologicznie) Mankelli i Theorina. Ale nie wiem czy polubię kogoś bardziej niż Mankella. Za co? To truizm jeśli napiszę o: surowości klimatu Skanii, tego, że jest sam (choć ja bym nie chciał - poza tym to znany chwyt), że ta robota to jego pasja, że jest w takim, a nie innym wieku i tak, a nie inaczej się zachowuje... Za tę "niewielkość" miasta Ystad, za jakąś - trudno mi to sprecyzować - nieokreśloność klimatu w tych powieściach - ale to i u innych np.u Rankina. I - może to dziwne - ale b. lubię te ich narady i rekapitulacje zebranego materiału
Moon
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 09.06.09
Dodane dnia 07-09-2009 20:24
taclem napisał/a:

nie, nie, nie w tym rzeczsmiley slucham dosc halasliwych rzeczy, a nie bede rezygnowal ze sluchania wiekszosci kapel tylko dlatego, ze ktos tam ma takie czy inne poglady, ktore mi nie leza. Przymykam na to oko, mimo ze za lewakami nie przepadam.

Moon
taclem
Super Administrator

Dodane dnia 08-09-2009 22:42
Hałaśliwe rzeczy i lewackie teksty? Brzmi jak punk :-)
Tegoroczna wizyta w Szwecji wzbudziła we mnie wątpliwości co do tej lewackości. Różnią nam się punkty widzenia. Wiele rzeczy, które ja podawałem w dyskusji jako lewicowe, oni widzieli jako prawicowe :-)
Kirsten
Użytkownik

Data rejestracji: 23.06.09
Dodane dnia 18-09-2009 14:04
Mankell ostatnio ma chyba problem z rozmiarem intryg, w które próbuje wplątać Wallandera. To ja już wolę spokojniejszego inspektora Sejera.
marctwain
Użytkownik

Miejscowość: w-wa
Data rejestracji: 17.10.09
Dodane dnia 14-01-2010 09:33
Po przeczytaniu Szybkiego cashu, przerabiam Zimną stal. I już nie mogę się doczekać trzeciej części. Podoba mi się ta "odnoga" kryminału jaki znałem do tej pory. Taka "gazowana krew" w tej branży.smiley

Kryminał-póki co tylko czytam....smiley Mariusz jestemsmiley
Moon
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 09.06.09
Dodane dnia 17-01-2010 23:29
taclem napisał/a:

jest troche kapel grindcore'owych, ktore sa lewackie, zreszta ogolnie ten numer jest po tej stronie polityki, na tej zasadzie slychacsmiley

Moon
Autor RE: Henning Mankell jest wielki
seweryn87
Użytkownik

Data rejestracji: 21.07.09
Dodane dnia 08-03-2010 18:36
Swoją przygodę ze szwedzkimi kryminałami zacząłem od Mankella i uważam , że jego powieści z Kurtem Wallanderem są u mnie na pierwszym miejscu . Drugą pozycję zajmuje Stieg Larsson i jego trylogia Millenium , szkoda , że już więcej niczego nam nie napisze . Ostatnie mijsce na pudle ma Arnaldur Indridason "W bagnie " .Powieść jest mroczna , ale bardzo ciekawa polecam serdecznie .
taclem
Super Administrator

Dodane dnia 15-04-2010 07:46
Wracając na chwilę do tematu: ja wierzę, że nazwisko Larssona jeszcze się kiedyś pojawi na okładce kolejnego tomu Millenium. Może ze współautorem (współautorką), ale jednak. Za duże pieniądze za tym stoją.
Howard
Użytkownik

Miejscowość: Sanok
Data rejestracji: 23.07.10
Dodane dnia 23-07-2010 08:25
Ja chciałbym polecić Kallentofta. Lada dzień się pokaże na półkach. Znam jego książki ze Szwecji (czytałem jak na razie trzy) i baaardzo mi się podoba. No i druga powieść Kristiny Ohlson - rewelacja!
marctwain
Użytkownik

Miejscowość: w-wa
Data rejestracji: 17.10.09
Dodane dnia 25-07-2010 23:13
Druga? Jaka?smiley

Kryminał-póki co tylko czytam....smiley Mariusz jestemsmiley
Howard
Użytkownik

Miejscowość: Sanok
Data rejestracji: 23.07.10
Dodane dnia 26-07-2010 15:01
http://www.piratforlaget.se/bocker/ohlsson---tusenskonor?prodindex=0 Właśnie zapoznaję się ze 'szczotką' w PDF. Warto czekać.
Autor RE: Mój ulubiony to Mankell i wszyscy inni oprócz Nesbo
Abrakadabra
Użytkownik

Miejscowość: Kraków
Data rejestracji: 25.02.10
Dodane dnia 18-11-2010 22:59
a skandynawskie kryminały to lubię za surowy klimat i opisy okropnej pogody (zwłaszcza jak czytam latem w upalne dni). smiley he he - nie ma to jak polska złośliwość - cieszyć się z cudzego nieszczęściasmiley

Abrakadabra
taclem
Super Administrator

Dodane dnia 21-11-2010 22:27
Trochę to przesada. Jest co prawda chłodniej, ale z prognoz wynika, że zima w tym roku zacznie nam się tego samego dnia... ;-)
Gustavo
Użytkownik

Miejscowość: Andrespol
Data rejestracji: 02.08.10
Dodane dnia 01-01-2011 11:53
Jens Lapidus, Jo nesbo, Johan Theorin
jaropen
Użytkownik

Miejscowość: KATOWICE
Data rejestracji: 12.01.11
Dodane dnia 15-02-2011 22:11
Zdecydowanie Jo Nesbo (szybka, zaskakująca akcja, pełna zwrotów, ciekawy bohater), Johan Theorin (dobry, tajemniczy klimat, wciągająca fabuła), Asa Larsson (głębia tła powieści, skomplikowane relacje międzyludzkie), Indridasson (ponura sceneria i tragizm sytuacji), Karin Fossum (ciekawie przedstawione nietuzinkowe problemy), Yrsa Siguardottir (piękne krajorazy Islandii (także Grenlandii), gdzie toczy się skomplikowane śledztwo)...I warto przejść trasę bohaterów niezapomnianej trylogii króla Larssona w Sztokholmie w dzielnicy Soder, zobaczyć gdzie mieszkali i spotykali się Bloomkvist i Lisa Salander.
Gretchen
Użytkownik

Miejscowość: Pobiedziska
Data rejestracji: 17.02.11
Dodane dnia 17-02-2011 11:21
Podobnie jak wielu swoją przygodę ze skandynawskim kryminałem zaczęłam od Mankella. I to była miłość od pierwszego wejrzenia (do "Mężczyzny, który się uśmiechał"smiley. Przeczytałam większość tego co Mankell napisał i żałuję, że w Polsce nie wydano jeszcze wielu jego dobrych książek. Oczywiście seria z Wallanderem jest najlepsza (a w niej "O krok"smiley.
Mankell jednogłośnie zajmuje pierwsze miejsce na moim podium a za nim jest kolejka innych nazwisk, których nie będę wartościować (kolejność przypadkowa): Camilla Lackberg, Maj Sjowall i Per Wahloo, Stieg Larsson, Jo Nesbo, Asa Larsson, Leif GW Persson, Mari Jungstedt, Arnaldur Indridasson i Yrsa Sigurdardottir.
jaropen
Użytkownik

Miejscowość: KATOWICE
Data rejestracji: 12.01.11
Dodane dnia 17-02-2011 16:46
Mankell jest w porządku, najbardziej także przypadły mi do gustu książki (O krok i Fałszywy trop). Podobnie jak S.Larsson w Sztokholmie też ma swoją trasę w Ystad.
Eltoro45
Użytkownik

Miejscowość: Łódź
Data rejestracji: 15.06.10
Dodane dnia 11-03-2011 15:21
Ja też uważam "Śmiejącego się policjanta" za jeden z najlepszych(jak ktoś wcześniej),ale żadnego sympatyzowania z przestępcami u Sjowall i Wahloo nie zauważyłem, ani w tej,ani w późniejszych powieściach. A z tą "lewackością" u Szwedów to już w ogóle Was chyba pogięło. Obsesję jakąś macie? Szwedzkie społeczeństwo jest trochę inne niż nasze. Tam jest dużo większa wrażliwość na ludzką krzywdę, niesprawiedliwość i patologię społeczną,co się odzwierciedla też oczywiście w twórczości pisarskiej. Dezaprobata dla dzikiego kapitalizmu i prawa silniejszego to już lewackość? Jeśli tak, to ja też jestem "lewakiem".
Ewa Braun
Użytkownik

Data rejestracji: 12.03.11
Dodane dnia 12-03-2011 11:57
ja skończyłam właśnie Czerwone Gardło - Jo Nesbo; pochłaniam jego książki - chociaż chciałabym "odpocząć" i przeczytać coś innego ale wśród tylu nowości trudno się zdecydować. czy macie coś godnego smiley do polecenia?
Strona 2 z 3 < 1 2 3 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Patronaty

ARCHIWUM
PATRONATÓW

Copyright © by Rafał Chojnacki 2009-2015

2445455 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie