News ˇ Artykuły ˇ Pisarze ˇ Wywiady ˇ Książki w Polsce ˇ Książki na świecie ˇ Książki o kryminałach ˇ Książki z pogranicza ˇ Audiobooki ˇ Filmy ˇ Recenzje książek ˇ Recenzje filmów ˇ ZapowiedziWtorek, Listopad 12, 2019
Nawigacja
News
Artykuły
Pisarze
Wywiady
Książki w Polsce
Książki na świecie
Książki o kryminałach
Książki z pogranicza
Audiobooki
Filmy
Recenzje książek
Recenzje filmów
Zapowiedzi
O stronie
Redakcja
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 318
Nieaktywowany Użytkownik: 891
Najnowszy Użytkownik: baszczak
Na Forum
Najnowsze Tematy
Ekranizacje skandyna...
Nesser w Polsce
Polskie wydania skan...
Co teraz czytacie?
Najlepszy Skandynaws...
Najciekawsze Tematy
Co teraz czytacie? [345]
Nowości [194]
Henning Mankell [53]
Promocje w sklepa... [51]
Polskie wydania s... [48]
Ostatnie Artykuły
Jenny Rogneby: Leona...
Anna Jansson: Skrzyd...
Mons Kallentoft: Zie...
Frode Granhus: Wir
Karin Fossum: Zabójs...
W Sieci

Partnerzy

Zobacz Temat
Deckare.pl Skandynawskie kryminały | ZBRODNIA Z PÓŁNOCY | Książki
Strona 12 z 18 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Autor RE: Co teraz czytacie?
jaropen
Użytkownik

Miejscowość: KATOWICE
Data rejestracji: 12.01.11
Dodane dnia 31-10-2011 14:01
właśnie skończyłem "Mężczyznę w oknie" osobiście polecam. Teraz siadam do " I tylko czarna ścieżka".
Wyślij Prywatną Wiadomość
ida
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 31.08.10
Dodane dnia 31-10-2011 20:31
Ja również czytam "Słońce i cień" Edwardsona. Z kolei mnie tę książkę czyta się dużo lepiej niż "Taniec z aniołem", którego, po przeczytaniu kilkudziesięciu stron, rzuciłam w kąt. Miałam już nie czytać więcej Edwardsona, ale pani w bibliotece mnie namówiła na "Słońce i cień", więc stwierdziłam,(także po pozytywnych opiniach na tym forum) dać mu jeszcze szansę :-) Na razie jest dobrze.
ewwa
Użytkownik

Miejscowość: Biała Podlaska
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 01-11-2011 16:43
Jens Lapidus "Zimna Stal".

Szybkiego Cashu nie czytałam. Zachęciły mnie recenzje, ale samej książki nie udało mi się zdobyć. Póki co, poznaję bohaterów i nie mam wyrobionego zdania na temat.

"Kto się wymądrza, ten się wygłupia" S. J. Lec
taclem
Super Administrator

Data rejestracji: 25.05.09
Dodane dnia 03-11-2011 17:42
W obu powieściach bohaterów trudno darzyć sympatia. Jeśli już Lapidus daje nam jakieś powody by kogoś polubić, postać ta zaraz robi jakieś świństwo :-)
Moon
Użytkownik

Data rejestracji: 09.06.09
Dodane dnia 07-11-2011 11:29
to ja się wziąłem w końcu za Miłoszewskiego "Uwikłanie", długo leżało na półce, a już są kolejce książki, więc trzeba się przekonać, czy warto kupowaćsmiley

Moon
ewwa
Użytkownik

Miejscowość: Biała Podlaska
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 07-11-2011 17:06
Właśnie kończę Zimną Stal. Czytałam, czytałam i czekałam na ten wspólny mianownik bohaterów. Do końca zostało mi 100 stron (z blisko 600) i zdałam sobie sprawę, że temu czytaniu ani przez chwilę nie towarzyszyło żadne napięcie. Zazwyczaj nie potrafię odłożyć skandynawskich kryminałów. W tym przypadku było inaczej. Nie miałam problemu z rozstaniem się z tą książką na dłużej. Nie mogę powiedzieć, że książka jest zła. Taka recenzja nie wchodzi w grę ale ..... sama nie wiem jak ją ocenić. Jedyne co potrafię zwerbalizować na pewno to odczucie, że jest to bardzo męskie czytadło (język i rys psychologiczny postaci) i może tu tkwi powód.

"Kto się wymądrza, ten się wygłupia" S. J. Lec
Gustavo
Użytkownik

Miejscowość: Andrespol
Data rejestracji: 02.08.10
Dodane dnia 07-11-2011 17:18
"Uwikłanie" to jedna z najlepszych książek które czytałem. Ekranizacje lepiej sobie darować. "Ziarno prawdy" i "Domofon" tego autora też dają radęsmiley "Zimną stal" i "Szybki cash" warto doczytać do końca, tam splatają się losy bohaterów. Ja bardzo lubię książki Lapidusa, mam nadzieję że niedługo ukaże się trzecia część. A teraz na tapecie "Zabójcy bażantów" - Jussi Adler-Olsen.
Edytowane przez Gustavo dnia 07-11-2011 17:19
Moon
Użytkownik

Dodane dnia 09-11-2011 16:46
Gustavo napisał/a:
"Uwikłanie" to jedna z najlepszych książek które czytałem. Ekranizacje lepiej sobie darować. "Ziarno prawdy" i "Domofon" tego autora też dają radęsmiley

Przyznaje, ze poki co jestem na 'tak', podoba mi sie styl.

Moon
Gretchen
Użytkownik

Miejscowość: Pobiedziska
Data rejestracji: 17.02.11
Dodane dnia 16-11-2011 22:19
Wczoraj dokończyłam "Słońce i cień" - niezła choć rozkręcała się trochę. Poza tym szkoda, że nie wyjaśniono motywów sprawcy. Teraz pochłaniam długo wyczekiwanego "Latarnika" smiley
A potem kolejka (moja biblioteczka się nieźle wzbogaciła ze względu na urodzinysmiley): "I tylko czarna ścieżka", "Błąd komisarza Palmu" i "Dobranoc, kochanie". A do tego jeszcze pewnie dołączą "Zabójcy bażantów" i "Drugie życie pana Roosa" Okrutny urodzaj w skandynawskich kryminałach... smiley
Moon
Użytkownik

Dodane dnia 18-11-2011 15:07
"Uwikłanie" bardzo fajnie się czytało, sięgnę po następne. Teraz czas na "Gentlemanów"

Moon
Gretchen
Użytkownik

Dodane dnia 20-11-2011 11:23
"Latarnik" skończony, Camilla Lackberg trzyma poziom, nie wiem skąd bierze pomysły na takie koszmarne historie... po prostu świetna książka
Gretchen
Użytkownik

Dodane dnia 06-12-2011 14:00
Kolejna pozycja odhaczonasmiley, tym razem "I tylko czarna ścieżka". Bardzo dobrze się czytało, nareszcie Asa Larsson dała trochę odetchnąć swojej głównej bohaterce i nie wpakowała jej w tarapaty ani psychozę.
Teraz czytam "drugie życie pana Roosa" i zauważam podobieństwa do "Człowieka bez psa" - tak samo jak w pierwszej części minęło już ponad 100 stron a jeszcze nie pojawiła się sprawa kryminalna i inspektor Barbarotti. Czyta się trochę gorzej niż wspomniany "Człowiek..." (tzn. nie wciąga aż tak bardzo) ale mam nadzieję że się jeszcze rozkręci.
ciri7
Użytkownik

Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 19.12.11
Dodane dnia 19-12-2011 16:59
Cześć wszystkim.Jestem tu nowa i bardzo się cieszę,że Was znalazłamsmiley
Właśnie skończyłam "Latarnika" C. Lackberg i "Pierwszy śnieg" J. Nesbo. Pierwsza książka jest fajna, przyjemnie i szybko się czyta a druga jest rewelacyjna. Zabieram się teraz za "Czerwone gardło" Nesbo.
taclem
Super Administrator

Dodane dnia 21-12-2011 09:42
Witamy serdecznie i zapraszamy do dzielenia się swoimi opiniami :-)
Gretchen
Użytkownik

Dodane dnia 21-12-2011 15:17
"Drugie życie pana Roosa" okazało się jednak rozczarowaniem. Mało akcji sensu stricte i za dużo rozwlekłych przemyśleń głównego bohatera tej części.
Teraz zbliżam się do końca "Zabójców bażantów" i tutaj jest już zupełnie inaczej. Trup się ściele, jest dynamika no i generalnie czyta się bardzo dobrze. Podoba mi się nawet bardziej niż "Kobieta w klatce" bo tam za szybko było wiadomo kto jest porywaczem Merete. W "Zabójcach..." mamy postać Kimmie, która dla mnie nie jest jednoznaczna bo z jednej strony nieobca jest jej przemoc ale z drugiej w jakiś sposób czytelnik z nią sympatyzuje i to też powoduje, że jest ciekawie.
W kolejce czekają kolejne tomy i nie bardzo wiem od czego zacząć ale chyba będzie to Arne Dahl "Na szczyt góry".

P.S. ciri7 - witamy smiley rozumiem, że nick jest wynikiem sympatii do sagi o Wiedźminie? smiley
P.S. 2 - Glædelig Jul! Hyvää Joulua! God Jul! smiley
jaropen
Użytkownik

Miejscowość: KATOWICE
Data rejestracji: 12.01.11
Dodane dnia 30-12-2011 13:01
"Drugie życie pana Roosa" fatycznie najsłabsza z tej trylogii, ale da się przeczytać. Natomiast "Zabójców bażantów" bardzo polecam, lepsza niż poprzednia odsłona
Gretchen
Użytkownik

Dodane dnia 03-01-2012 12:37
Witam poświątecznie w Nowym Roku 2012smiley
Gwiazdor się spisał i mam czytania jeszcze na jakiś miesiąc a tymczasem podzielę się opniami odnośnie już przeczytanych pozycji
"Na szczyt góry" - bardzo mi się podobała, ciekawa intryga
"21:37" - wg mnie nie jest to tak do końca kryminał, niemniej ciekawie było czytać o Polsce i Polakach w oczach szwedzkiej dziennikarki i cieszę się, że już nie rządzą nami ludzie przywoływani w tej powieści; poza tym podobała mi się konstrukcja książki - krótkie retrospekcyjne rozdziały sprawiają, że czyta się bardzo szybko a akcja wciąga
Obecnie czytam "Głos" i już mogę powiedzieć, że jest chyba najniej depresyjną książką spośród trzech Indridasona aczkolwiek cały czas jest to zupełnie przeciwległy biegun niż np. Camilla Lackberg.
taclem
Super Administrator

Dodane dnia 03-01-2012 14:10
Kolejne powieści Karin Alfredsson z tą samą bohaterką są bardziej lryminalne
ida
Użytkownik

Data rejestracji: 31.08.10
Dodane dnia 15-01-2012 21:00
Skończyłam "Latarnika". Lackberg jak zwykle utrzymuje bardzo dobry poziom. Teraz zaczęłam czytać "Zabójców bażantów" Adlera-Olsena. Po przeczytaniu 50 stron stwierdzam, że na razie może być. Następna w kolejce będzie "Dobranoc kochany (kochanie?)" Inger Frimansson.
Gretchen
Użytkownik

Dodane dnia 16-01-2012 13:34
ida - też zdziwiły mnie dwie wresje tytułu książki Frimansson (jedna na okładce i inna w środku, prawda?); sama powieść do przeczytania ale generalnie trochę dziwna
Ja jestem w końcówce "Błędu komisarza Palmu" czyli kolejnej bardzo klasycznej kryminalnej pozycji
Strona 12 z 18 << < 9 10 11 12 13 14 15 > >>
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Patronaty

ARCHIWUM
PATRONATÓW

Copyright © by Rafał Chojnacki 2009-2015

2549460 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie