News ˇ Artykuły ˇ Pisarze ˇ Wywiady ˇ Książki w Polsce ˇ Książki na świecie ˇ Książki o kryminałach ˇ Książki z pogranicza ˇ Audiobooki ˇ Filmy ˇ Recenzje książek ˇ Recenzje filmów ˇ ZapowiedziPoniedziałek, Grudzień 16, 2019
Nawigacja
News
Artykuły
Pisarze
Wywiady
Książki w Polsce
Książki na świecie
Książki o kryminałach
Książki z pogranicza
Audiobooki
Filmy
Recenzje książek
Recenzje filmów
Zapowiedzi
O stronie
Redakcja
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 318
Nieaktywowany Użytkownik: 891
Najnowszy Użytkownik: baszczak
Na Forum
Najnowsze Tematy
Ekranizacje skandyna...
Nesser w Polsce
Polskie wydania skan...
Co teraz czytacie?
Najlepszy Skandynaws...
Najciekawsze Tematy
Co teraz czytacie? [345]
Nowości [194]
Henning Mankell [53]
Promocje w sklepa... [51]
Polskie wydania s... [48]
Ostatnie Artykuły
Jenny Rogneby: Leona...
Anna Jansson: Skrzyd...
Mons Kallentoft: Zie...
Frode Granhus: Wir
Karin Fossum: Zabójs...
W Sieci

Partnerzy

Zobacz Temat
Deckare.pl Skandynawskie kryminały | ZBRODNIA Z PÓŁNOCY | Książki
Strona 15 z 18 << < 12 13 14 15 16 17 18 >
Autor RE: Co teraz czytacie?
taclem
Super Administrator

Data rejestracji: 25.05.09
Dodane dnia 15-07-2012 23:34
A co jest w niej irytującego? Przyznam, że to ciekawe spostrzeżenie, więc chętnie się dowiem. Mi też coś w niej nie pasuje, ale nie bardzo wiem co.
Wyślij Prywatną Wiadomość
ida
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 31.08.10
Dodane dnia 16-07-2012 22:20
Denerwuje mnie, że tak bardzo ulega swoim słabościom i ruinuje sobie przez to życie. No, ale z drugiej strony to są przecież ludzkie problemy, policjant to też człowiek jak każdy inny ze swoimi wadami i zaletami. Gdyby bohaterowie byli ideałami bez wad, nie byłoby już tak ciekawie, prawda? A bohaterka Kallentofta ma problemy z samą sobą i relacjami z rodziną, których żródłem jest jakaś rodzinna tajemnica z przeszłości oraz dramatyczne wydarzenia, które dotknęły ją w związku z jednym ze śledztw. Mam tylko wrażenie, że u Kallentofta trochę jest to wszystko przejaskrawione, wyolbrzymione. Np. zima jest najmroźniejsza od lat, lato najbardziej gorące itd. I ta biedna Malin boryka się z tak wieloma problemami, że to chyba aż za dużo jak na jedną osobę.
Moon
Użytkownik

Data rejestracji: 09.06.09
Dodane dnia 16-07-2012 23:42
Asa Larsson - Burza z krańców ziemii

Moon
taclem
Super Administrator

Dodane dnia 17-07-2012 08:18
Z tą zimą, to doskonale rozumiem :-) Chociaż... dwie z trzech zim, jakie widziałem w Szwecji, też nazywano najmroźniejszymi ;-)
Ale z tym przejaskrawieniem, to chyba rzeczywiście prawda.
Gretchen
Użytkownik

Miejscowość: Pobiedziska
Data rejestracji: 17.02.11
Dodane dnia 18-07-2012 13:23
No i co ten Nesbo najlepszego uczynił? Takiego zakończenia "Upiorów" naprawdę się nie spodziewałam...
taclem
Super Administrator

Dodane dnia 19-07-2012 08:45
Robi wrażenie? Napisz recenzję! ;-)
ewwa
Użytkownik

Miejscowość: Biała Podlaska
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 20-07-2012 21:42
ida napisał/a: ... tak bardzo ulega swoim słabościom i ruinuje sobie przez to życie.
Większość bohaterów skandynawskich powieści przejawia skłonności do samodestrukcji. Harry Hole nie jest bohaterem idealnym, Sebastian Bergman też nie. Nawet Wallander to nieszczęśnik z problemami rodzinnymi i cukrzycą, a wszystko po części na własne życzenie.

"Kto się wymądrza, ten się wygłupia" S. J. Lec
Edytowane przez ewwa dnia 21-07-2012 10:24
Gustavo
Użytkownik

Miejscowość: Andrespol
Data rejestracji: 02.08.10
Dodane dnia 20-07-2012 21:45
Dzisiaj skończyłem czytać "Księżniczkę Burundi" Kjella Erikssona. Polecam, to jedna z lepszych książek które czytałem. Szkoda tylko że jest to czwarta część serii. "Krzyk pod wodą" też daje radęsmiley Natomiast rozczarowała mnie nowa Yrsa. Nie wiem czy autorka nie mogła się zdecydować jaką książkę napisać. Jeden rozdział jak kryminał, następny jako horror. Ciężko mi było się przestawić. Wyszło więc 2w1smiley A teraz Jo Nesbo "Upiory".
ewwa
Użytkownik

Miejscowość: Biała Podlaska
Data rejestracji: 24.07.11
Dodane dnia 20-07-2012 21:50
Yrsę niedawno skończyłam. Nie czytało się źle chociaż nie lubię horrorów. To tak jakbym czytała bajki. Wolę jednak opowieści bardziej osadzone w rzeczywistości. Teraz zabieram się za Hjorsth'a i Rosenfeld'a i ich "Ucznia". 579 stron które, mam nadzieję, wciągną mnie tak jak poprzednio "Ciemne sekrety".

"Kto się wymądrza, ten się wygłupia" S. J. Lec
Ala
Użytkownik

Data rejestracji: 26.07.12
Dodane dnia 26-07-2012 21:17
ze względu na liczne wyprzedaże siegam teraz po kilka "staroci" np. helen tursten "mezczyzni, ktorzy lubia niebezpieczne zabawy'. ale juz nie moge sie doczekac nowej Marklund i Kallentofta.smiley
taclem
Super Administrator

Dodane dnia 27-07-2012 19:30
Starocie, to np. "Dość zabójstw!" Marii Lang ;-)
ciri7
Użytkownik

Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 19.12.11
Dodane dnia 11-08-2012 19:03
Wpadłam w szał czytania. Przeczytałam Anne Holt "To, co się nigdy nie zdarza" i "Wybór pani prezydent". Spodobały mi się. Lubię jej styl pisania. Lekki, łatwy i przyjemny a przy okazji nie banalny. "Europę blues" też już mam za sobą. Powiem tylko:wow. Uwielbiam Dahl i czekam na kolejne książki. Przeczytałam także "36 tydzień" i nie polecam. Język niezgrabny, bohaterowie papierowi. Zero napięcia, zero jakiejś prawdziwej intrygi, o śledztwie nie wspomnę. Reklamowanie tej pani nazwiskiem Lackberg to obraza dla niej. Przeczytałam pierwszą książkę polskiego autora w Czarnej serii "Ani jednej rzeczy..." i muszę powiedzieć, że bardzo fajna. Zderzenie dwóch totalnie innych osobowości jest ciekawym pomysłem. Komisarz Zakrzeński "człowiek czynu" jak sam o nim autor powieści powiedział i prokurator Wilk, ekscentryczny, młody, niedoświadczony. Polecam, choć autor nie ze SzwecjismileyObecnie czytam "Nieszczelną sieć". Za mną tylko kilka stron, więc się jeszcze nie wypowiem. smiley
Gretchen
Użytkownik

Dodane dnia 19-08-2012 15:10
Jestem w trakcie czytania "Kamiennego żagla". Edwardson zawsze pisał w dość "poetyckim" stylu ale tutaj mamy chyba apogeum tej konwencji. Nie da się tego czytać dużo na raz bo jakoś tak w trakcie człowiek się zamyśla i odpływa (przynajmniej ja tak mamsmiley). W sumie nie jest to złe bo książka "wystarczy " na dłużej.
Nie dałam rady Asie Lantz - po kilkunastu stronach wiedziałam, że to zupełnie nie to i odpuściłam sobie.
aniamio
Użytkownik

Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 30.06.11
Dodane dnia 19-08-2012 18:41
U mnie obecnie Camilla Ceder i "Śmiertelny chłód" na tapecie. Całkiem fajnie się czyta.
Gretchen
Użytkownik

Dodane dnia 25-08-2012 21:42
Dziś także zaczęłam "Śmiertelny chłód", zapowiada się ciekawie.

"Kamienny żagiel" trochę mnie rozczarował zakończeniem. W zasadzie nic nie zostało wyjaśnione, można tylko snuć domysły...
ida
Użytkownik

Dodane dnia 28-08-2012 16:56
Przeczytałam ostatnio:
"Fabrykantkę aniołków" C. Lackberg. Według mnie słabsza od ostatnich z serii. Trochę nierówna, lepsza tak gdzieś od połowy. Ogólnie OK;
"Pamiętam cię" Y. Sigurdardottir. Nie czytuję horrorów, sięgnęłam po tę książkę tylko dlatego, że napisała ją Yrsa S. I nie zawiodłam się. Chociaż recenzent na okładce napisał, że "Sigurdardottir sprawi, że będziecie bali się wyjść do łazienki" to aż tak strasznie nie było. Książka jest jednak mroczna i ponura. Mnie się podobała, dobrze się ją czytało.
Teraz zaczynam "Dziewczynkę z majowymi kwiatkami" Karin Wahlberg.
aniamio
Użytkownik

Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 30.06.11
Dodane dnia 28-08-2012 22:54
Ciekawa jestem Twojej opinii co do "Dziewczynki z majowymi kwiatkami" - zaczęłam ale odłożyłam ustępując miejsca nowościom z "Czarnej serii". Pewnie do dziewczynki kiedyś wrócę... Obecnie na tapecie nowa Marklund.
ida
Użytkownik

Dodane dnia 29-08-2012 20:17
Jak przeczytam, dam znać. Na razie przeczytałam ok. 50 stron, czyta się nieźle, no ale zobaczymy jak będzie dalej. Przyznam, że poprzednia książka tej autorki ("Zastygłe życie"smiley trochę mnie jednak zmęczyła.
Gretchen
Użytkownik

Dodane dnia 31-08-2012 20:23
Camilla Ceder świetna, połknęłam w niecałe trzy dni i nie mogę się doczekać kolejnej części smiley
Teraz mam małą przerwę na trochę fantasy w oczekiwaniu na paczkę z kolejnymi kryminałami ("Aż gniew twój przeminie", "Księżniczka Burundi" i "Twardziel z Saffle"smiley.
Nawiązując do posta idy - ja też nie byłam zachwycona "Zastygłym życiem", była tak jak mówisz - męcząca. Z tego też powodu w ogóle nie zainteresowałam się kolejną książką pani Wahlberg.
ida
Użytkownik

Dodane dnia 02-09-2012 21:22
Też nie byłam zainteresowana kolejną częścią, ale pani bibliotekarka mi ją zaproponowała (wie, że bardzo lubię skandynawskie kryminały i jeśli mają jakieś nowości, to mnie nieraz informuje i coś proponuje), więc trochę głupio było odmówić (przecież nie ma przymusu czytania, jeśli mi się coś nie spodoba). Do tej pory przeczytałam połowę i na razie wydaje mi się lepsza od poprzedniej pod tym względem, że nie męczy. Ostateczną ocenę wystawię jednak po przeczytaniu całości.
Strona 15 z 18 << < 12 13 14 15 16 17 18 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Patronaty

ARCHIWUM
PATRONATÓW

Copyright © by Rafał Chojnacki 2009-2015

2604805 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie