News ˇ Artykuły ˇ Pisarze ˇ Wywiady ˇ Książki w Polsce ˇ Książki na świecie ˇ Książki o kryminałach ˇ Książki z pogranicza ˇ Audiobooki ˇ Filmy ˇ Recenzje książek ˇ Recenzje filmów ˇ ZapowiedziWtorek, Wrzesień 17, 2019
Nawigacja
News
Artykuły
Pisarze
Wywiady
Książki w Polsce
Książki na świecie
Książki o kryminałach
Książki z pogranicza
Audiobooki
Filmy
Recenzje książek
Recenzje filmów
Zapowiedzi
O stronie
Redakcja
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj
Gości Online: 1
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 318
Nieaktywowany Użytkownik: 891
Najnowszy Użytkownik: baszczak
Na Forum
Najnowsze Tematy
Ekranizacje skandyna...
Nesser w Polsce
Polskie wydania skan...
Co teraz czytacie?
Najlepszy Skandynaws...
Najciekawsze Tematy
Co teraz czytacie? [345]
Nowości [194]
Henning Mankell [53]
Promocje w sklepa... [51]
Polskie wydania s... [48]
Ostatnie Artykuły
Jenny Rogneby: Leona...
Anna Jansson: Skrzyd...
Mons Kallentoft: Zie...
Frode Granhus: Wir
Karin Fossum: Zabójs...
W Sieci

Partnerzy

Zobacz Temat
Deckare.pl Skandynawskie kryminały | ZBRODNIA Z PÓŁNOCY | Książki
Strona 17 z 18 << < 14 15 16 17 18 >
Autor RE: Co teraz czytacie?
ida
Użytkownik

Miejscowość: Warszawa
Data rejestracji: 31.08.10
Dodane dnia 17-01-2013 19:46
Czytałam wszystkie wydane u nas książki Asy Larsson. Spośród nich nie podobała mi się tylko "Krew, którą nasiąkła". Nawet nie bardzo mogę sobie przypomnieć o czym była. Poza tym, reszta OK.
Teraz kontynuuję czytanie "Śmiertelnego chłodu". Podoba mi się i wiem już, że na pewno sięgnę również po "Babilon" :-)
Wyślij Prywatną Wiadomość
Ala
Użytkownik

Data rejestracji: 26.07.12
Dodane dnia 18-01-2013 11:46
dzieki, za info smiley ja skończyłam Uzasadnioną Wątpliwosc Tvedt'a. i musze przyznac, ze mnie zaskoczyla, po lekko przewidywalnym początku, zwrot akcji na plus smiley
Gretchen
Użytkownik

Miejscowość: Pobiedziska
Data rejestracji: 17.02.11
Dodane dnia 03-02-2013 11:35
Dziś rano skończyłam "Złudzenie" Eriksona i bardzo bardzo gorąco polecam! Trudno się od niej oderwać, rozwój akcji cały czas zaskakuje. A Alex King podoba mi się tak jak Cal Lightman z serialu "Lie to me" smiley Generalnie książka zrobiła na mnie tak dobre wrażenie, że aż nie wiem co więcej napisać!
Teraz zabieram się za najlepszy szwedzki kryminał 2012 roku i nie ukrywam, że mam spore oczekiwania co do tej pozycji. A na półce czeka "Lekarz, który wiedział za dużo".
Gretchen
Użytkownik

Dodane dnia 11-02-2013 12:12
Oczekiwania były spore ale absolutnie się nie zawiodłam! Pani Larsson - świetna robota! W tym kryminale jest wszystko - wartka akcja, ciekawa intryga, interesujące zwroty, tajemnice z przeszłości, trochę prawdziwej historii. I Rebeka Martinsson w tej części jakaś taka bardziej do lubienia. Podsumowując - polecam!
Ala
Użytkownik

Data rejestracji: 26.07.12
Dodane dnia 11-02-2013 14:11
Skończyłam "Odwet" Ohlsson i tez jestem bardzo zadowolona. Idac za rekomendacją kupiłam Złudzenie, najlepiej, że za 7zł, wiec tym bardziej jestem pozytywnie nastawiona. smiley
ida
Użytkownik

Dodane dnia 22-04-2013 21:05
Przeczytałam obie książki C. Ceder - "Śmiertelny chłód" i "Babilon". Ta pierwsza bardziej mi się podobała.
Jestem także po lekturze "Dziewczyny ze śniegiem we włosach" Ninni Schulman. Bardzo fajna, szyko i przyjemnie się czyta, akcja toczy się na dalekiej, północnej prowincji, co lubię, no i zakończenie jest zaskakujące.
Teraz czytam "Handlarza śmiercią" Sary Blaedel.
aniamio
Użytkownik

Miejscowość: Chorzów
Data rejestracji: 30.06.11
Dodane dnia 25-04-2013 20:47
W ostatnim czasie przeczytałam "Mózg Kennedy'ego" (poczciwy Mankell nie zawiódł), "Granice" Marklund, "Powrót" Nessera... Teraz czytam [Buzz], które wciągnęło mnie jak GRA głównego bohatera - na całego smiley Oderwać się nie mogę smiley
Następne w kolejce "Okrutne gwiazdy nocy" Erikssona...
ida
Użytkownik

Dodane dnia 25-04-2013 21:36
Skończyłam "Handlarza śmiercią". Całkiem przyzwoita książka, dobrze się czytało, ale tak jakby czegoś mi w niej brakowało... Troszeczkę też zmęczyło mnie to śledztwo, a właściwie dwa, bo policyjne i dziennikarskie. Książka mogłaby być trochę bardziej rozbudowana, mieć więcej wątków. Ale to tylko moje zdanie. Ogólnie książka dobra i pewnie pokuszę się o przeczytanie kolejnej części.
Być może jeszcze dzisiaj zacznę "W ofierze Molochowi" A. Larsson. Już się cieszę :-)
ciri7
Użytkownik

Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 19.12.11
Dodane dnia 01-05-2013 21:19
Wymęczyłam "Plac dla dziewczynek". Książka tylko dla upartych ludzi, bo robi się w miarę ciekawie dopiero w drugiej połowie książki. Nie męczyłabym się z nią, gdybym nie była ciekawa, kto zabił. A byłam i nie zgadłam... Wczoraj skończyłam "Śmiertelny chłód". Lekka, łatwa i przyjemna. Są dwie historie, które w pewnym momencie łączą się. Dziś zaczęłam "Babilon", ale za wcześnie na oceny.
ida
Użytkownik

Dodane dnia 07-05-2013 21:56
"W ofierze Molochowi" przeczytane. Wspaniała książka! Chyba najlepsza z książek Asy Larson i najlepsza z tych ostatnio przeze mnie przeczytanych.
Teraz czytam "Niech to się nigdy nie kończy" Ake Edwardsona. Dobrze się czyta, dużo dialogów. Całkiem niezła, ale nie dorówna ostatniej książce Larsson.
ida
Użytkownik

Dodane dnia 12-05-2013 21:39
"Niech to się nigdy nie kończy" przeczytane. Dobra książka, chociaż miała pewne drobne, na szczęście nieliczne, niedociągnięcia. Trochę mnie rozczarowało zakończenie, bo jak dla mnie jest trochę niejasne. Podobnie było w poprzedniej książce pt. "Słońce i cień". Widocznie autor lubi takie zakończnia, ja - niekoniecznie. Ale nie przeszkadza mi to w sięgnięciu po kolejne części :-)
Teraz kolej na "Mężczyznę, który przestał płakać" autorstwa Ninni Schulman.
ida
Użytkownik

Dodane dnia 04-06-2013 21:17
Ostatnio przeczytane: "Mężczyzna, który przestał płakać" - kolejna dobra książka Ninni Schulman. Z niecierpliwością będę czekać na następne części.
"Zamieć śnieżna i woń migdałów" Lackberg - dobrze się czytało to opowiadanie, czy też minipowieść, ale bez rewelacji.
Teraz czytam "Bóle fantomowe" Thomasa Engera. Przeczytałam 1/3 książki. Na początku trochę się gubiłam w gąszczu licznych postaci, ale jest coraz lepiej :-)
Gretchen
Użytkownik

Dodane dnia 10-07-2013 20:45
Duet Hjorth&Rosenfeldt po raz kolejny mnie nie zawiódł. "Grób w górach" pochłonęłam jednym tchem i czekam na więcej! Zakończyli w taki sposób, że teraz wręcz umieram z ciekawości co będzie dalejsmiley Polecam smiley
Gretchen
Użytkownik

Dodane dnia 04-08-2013 12:01
Ostatnimi czasy z powodu braku budżetu na zakup nowych książek odnowiłam znajomość z moją miejską biblioteką. Instytucja ta ma raczej ubogi zasób skandynawskich kryminałów, szczególnie takich, których nie czytałam wybór więc miałam ograniczony. Na początek wybrałam Marklund, której nie czytałam po totalnym zawiedzeniu się na pierwszej wydanej u nas powieści "Studio Sex". Wypożyczyłam "Testament Nobla" i okazało się, że nie jest źle co zaowocowało przyniesieniem do domu jeszcze dwóch pozycji tej autorki. "Raj" okazał się być całkiem poprawny choć bez zbytniej ekscytacji. Natomiast "Granice" pochłonęłam niemal jednym tchem. Wprawdzie nadal nie darzę sympatią Anniki (może dlatego, że nie do końca rozumiem jej zachowania) ale Liza Marklund mnie w końcu do siebie przekonała i jestem ciekawa dalszych losów pani Bengtzon.
Między "Rajem" a "Granicami" przeczytałam "Kontrakt Paganiniego" Larsa Keplera. Tutaj też podchodziłam sceptycznie z powodu filmu "Hipnotyzer". Książki o tym tytule nie czytałam natomiast film mnie znudził i obawiałam się trochę podobnej nudy w "Kontrakcie..." Nie mogłam się bardziej mylić. Powieść ta jest bardzo dynamiczna, akcja toczy się bardzo szybko i jest bardzo ciekawie. Na pewno sięgnę po kolejne pozycje duetu Lars Kepler kiedy pojawią się w Polsce.
Teraz zabrałam się za świeżo zakupionego Edwardsona i nie mam wątpliwości, że "Prawie martwego" będę czytać dłużej i będzie bardziej filozoficznie. Ale to też lubię smiley
ciri7
Użytkownik

Miejscowość: Lublin
Data rejestracji: 19.12.11
Dodane dnia 05-08-2013 12:42
Gretchen napisał/a:
Duet Hjorth&Rosenfeldt po raz kolejny mnie nie zawiódł. "Grób w górach" pochłonęłam jednym tchem i czekam na więcej! Zakończyli w taki sposób, że teraz wręcz umieram z ciekawości co będzie dalejsmiley Polecam smiley

W weekend pochłonęłam trzy książki (to chyba mój rekord) i też nie mogę się doczekać kolejnej części. Panowie wiedzą, co robić, żeby czytelnik chodził po ścianach czekając na kontynuację. Przeczytałam :Człowieka nietoperza" i "Karaluchy" Jo Nesbo i spodobały mi się. Polubiłam upartego alkoholika Hole'a smiley Zamierzam przeczytać wszystkie części do końca roku.
Arne Dahl też już zaliczony. Świetna książka. Jeden z moich ulubionych autorów. Pod koniec sierpnia będzie kolejna częśćsmiley i też czytałam to malutkie opowiadanko Lackberg. Nie jest to żadna rewelacja, ale sympatycznie się to czyta. Dobre przed snem, bo się szybko kończy i nie ma numerów z "tylko jeden rozdział i idę spać", co u mnie się kończy o 3 nad ranem;/
Edyta820917
Użytkownik

Miejscowość: Sosnowiec
Data rejestracji: 06.09.13
Dodane dnia 14-09-2013 00:08
ja już mam przeczytane Sofie Sarenbrant "36 tydzień" i "Zamiast Ciebie" polecam! oraz Åsa Lantz "Co się przydarzyło tej małej dziewczynce" super!!! .
Ostatnio czytałam Åsa Schwarz "Arka zabójców" smiley też bardzo polecam! smiley

Obecnie czytam "Statek" Stefan Mani smiley

pozdrawiam
Edyta
Edytowane przez Edyta820917 dnia 12-10-2013 16:29
neuro
Użytkownik

Miejscowość: Konin
Data rejestracji: 27.03.11
Dodane dnia 05-12-2013 10:01
Nowy Nesbo.
Kassandra
Użytkownik

Data rejestracji: 10.03.12
Dodane dnia 14-01-2014 13:33
Zabieram się za "Dziewczynę ze śniegiem we włosach", sporo dobrego się o niej naczytałam i mam nadzieję, że faktycznie jest tak dobra, liczę głównie na rozbudowaną stronę obyczajową.

http://365ksiazek.blogspot.com/
Grot
Użytkownik

Data rejestracji: 15.06.14
Dodane dnia 15-06-2014 17:28
U mnie "Rajska dolina" Marie Hermansson. Polecam.
ida
Użytkownik

Dodane dnia 08-11-2014 16:27
Czytam "Kobiety na plaży" Tove Alsterdal. Po przeczytaniu 140 stron dochodzę do wniosku, że czyta się dobrze, akcja wydaje się rozkręcać.
Strona 17 z 18 << < 14 15 16 17 18 >
Skocz do Forum:
Logowanie
Nazwa Użytkownika

Hasło

Nie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Patronaty

ARCHIWUM
PATRONATÓW

Copyright © by Rafał Chojnacki 2009-2015

2445420 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign

Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie