Liza Marklund: Miejsce w słońcu (Adam Grot)
Dodane przez taclem dnia Czerwiec 29 2014 11:42:22


Annika Bengtzon, bohaterka powieści Lizy Marklund, nie ma lekkiego życia. Pisarka lubi się nad nią czasem poznęcać. A to jej narzeczony okazuje się psychopatą, a to jakaś wariatka postanawia wysadzić ją w powietrze. Ledwie ucichły echa polowania, które urządziła na nią zawodowa morderczyni, a już autorka ma dla niej kolejne bardzo konkretne zadanie. Czy i tym razem będzie ono śmiertelnie niebezpieczne? Tego możemy być pewni.
Każdy, kto spędził trochę czasu w Hiszpanii wie, że ten kraj nie zawsze wygląda tak jak na pocztówkach. Annika Bengtzon przekonuje się o tym od pierwszych godzin pobytu w tym słonecznym piekle. Już sam powód jej pobytu nie jest zbyt przyjemny, chodzi bowiem o zamordowaną szwedzką rodzinę, której losy ma zbadać najlepsza dziennikarka śledcza z „Kvällspressen”. Na miejscu okazuje się, że Costa del Sol wygląda jednak trochę inaczej, niż w folderach turystycznych. Wakacyjnego raju nie omija zbrodnia.
Hiszpańskie słońce, wilgoć gorąco i niewielki procent populacji posługującej się w podstawowym choćby stopniu angielskim... Jednak nie to jest podstawowym problemem Anniki. Bengtzon z typowym dla reporterki prasowej zapałem śledzi zakamarki, do których obcokrajowcy nie powinni zaglądać. Nic więc dziwnego, że wplątuje się w aferę, z której nie łatwo się wyrwać. Zostaje uwikłana w przestępstwo, w którym to ona może strać się podejrzaną.
Fabuła „Miejsca w słońcu” zazębia się miejscami z akcją powieści „Dochodzenie”, która jest poprzednim tomem cyklu Marklund. Warto więc czytać je w odpowiedniej kolejności.

Autor: Adam Grot