Malin Persson Giolito: Ponad wszelką wątpliwość
Dodane przez taclem dnia Lipiec 16 2014 12:23:13


Autor: Malin Persson Giolito
Tytuł oryginału: Bortom varje rimligt tvivel
Wydawnictwo: Czarna Owca
Język oryginału: szwedzki
Rok wydania: 2014
Tłumaczenie: Małgorzata Kłos
Liczba stron:

- Daję ci szansę, żebyś zrobiła to, co jest największym marzeniem każdego prawnika - powiedział dawny profesor Sofii Weber. - Możesz uwolnić niewinnego człowieka.
Trzynaście lat temu została zamordowana pewna piętnastoletnia dziewczyna. Doktor Stig Andersson został skazany na dożywocie za morderstwo. Do dziś nikt nie zapomniał tego bestialskiego przestępstwa. Stig Andersson jest znany jako jeden z najbardziej bezwzględnych przestępców Szwecji.
Adwokat Sophia Weber postanawia pomóc Stigowi, ponieważ odkryła krytyczne błędy w prowadzonym przed laty śledztwie. To, że robi co w jej mocy, aby klient został uniewinniony, budzi niesmak wielu ludzi. Okazuje się że jej praca staje się przez to o wiele trudniejsza. Kim tak naprawdę jest jej klient? Co zrobił? Czy da się dojść do prawdy?
"Ponad wszelką wątpliwość" to drugi kryminał o adwokat Sophii Weber. Śledzimy jej sztokholmskie życie i pracę nad sprawami, których nikt inny nie chce prowadzić, trudne relacje osobiste, samotne rejsy po Archipelagu Sztokholmskim i pełną oddania miłość do starzejącego się dziadka.