Viveca Sten: Na spokojnych wodach
Dodane przez taclem dnia Lipiec 16 2014 12:54:12


Autor: Viveca Sten
Tytuł oryginału: I de lugnaste vatten
Wydawnictwo: Czarna Owca
Język oryginału: szwedzki
Rok wydania: 2014
Tłumaczenie: Paulina Jankowska
Liczba stron:

Gorący lipcowy poranek w Sandhamn na Archipelagu Sztokholmskim. Człowiek wybiera się na wczesny spacer z psem. Nagle dokonuje makabrycznego odkrycia: na plaży leży ciało mężczyzny, zawinięte w rybacką sieć.
Inspektor Thomas Andreasson z policji w Nacka zostaje wezwany na miejsce. Ma doświadczenie w w pracy w policji morskiej a dzieciństwo spędził na Archipelagu, ma więc doskonałą wiedzę o tym miejscu.
Ofiara zostaje zidentyfikowana jako Krister Berggren, zatrudniony w Systembolaget, kawaler, który zaginął około Wielkanocy. Nic nie wskazuje na to, by zostało popełnione przestępstwo, a sprawa ma zostać odpisana jako wypadek. Kiedy brutalnie zamordowana kobieta zostaje znaleziona w jednym z pensjonatów w Sandhamn, Thomas natychmiast ją rozpoznaje. To Kicki Berggren, kuzynka Kristera, z którą rozmawiał na początku tygodnia.
Teraz nie ma już wątpliwości. Morderca jest na wolności, gdzieś w środku letniej sielanki. Z każdym dniem rośnie nacisk na policję. Trwa sezon wakacyjny i liczba pracowników jest zmniejszona, a Tomas staje się odpowiedzialny za rozwiązanie sprawy. Choć sam jest dręczony przez stratę nowo narodzonej córeczki i rozbite małżeństwo, rzuca się w wir dochodzenia. Trzeba szybko znaleźć sprawcę, nim zginie więcej osób...