Dan Burstein, Arne de Keijzer, John-Henri Holmberg: Dziewczyna z tatuażem
Dodane przez taclem dnia Styczeń 11 2012 12:29:47


Tytuł oryginału: The Tattooed Girl. The Enigma of Stieg Larsson and the Secrets Behind the Most Compelling Thrillers of Our Time
Wydawnictwo: Bukowy Las
Rok wydania: 2012
Tłumaczenie: Małgorzata Słabicka
Liczba stron: 424

SPRAWDŹ CENĘ W MATRAS.PL


Co sprawia, że Lisbeth Salander jest postacią tak wyjątkową i zapadającą w pamięć?
Co jest prawdą, a co spekulacjami dotyczącymi śmierci Stiega Larssona?
Jak młodzieńcze zainteresowania Larssona fantastyką i kryminałami wpłynęły na kształt Millennium?
Jakie były pomysły Larssona na czwarty tom i czy istnieją jakieś wskazówki co do treści planowanej przez niego dziesięciotomowej serii?
I wiele, wiele innych ciekawych informacji!

Pierwszy przewodnik po fascynującym świecie najchętniej czytanych i najbardziej dyskutowanych powieści kryminalnych ostatniego dziesięciolecia. Doświadczony duet autorski, który stoi za bestsellerowymi leksykonami rozwiewającymi tajemnice książek Dana Browna, przy pomocy wieloletniego przyjaciela pisarza zebrał w jedną całość elementy układanki, jaką jest zagadka niezwykłej popularności thrillerów szwedzkiego pisarza Stiega Larssona. Ukazująca się w momencie premiery amerykańskiej ekranizacji pierwszego tomu serii, filmu pt. Dziewczyna z tatuażem w reż. Davida Finchera, z Danielem Craigiem i Rooney Marą w rolach głównych, książka zawiera teksty różnych autorów, wnikliwe komentarze i interesujące wywiady, które pozwalają zrozumieć skomplikowane postaci Lisbeth Salander, Mikaela Blomkvista i samego Stiega Larssona oraz poznać genezę najważniejszych wątków jego twórczości, w tym jej konteksty związane z przemocą wobec kobiet, neonazistami i szwedzką polityką. Wciągający, zaskakujący, nieco prowokacyjny, ale satysfakcjonujący intelektualnie niezbędnik dla wszystkich czytelników i widzów trylogii Millenium.
Publikację wzbogacają wkładka ilustracyjna oraz plan Sztokholmu z miejscami ważnymi dla powieści i ich autora.