Ann Rosman: Fyrmästarens dotter
Dodane przez taclem dnia Wrzesień 03 2012 23:00:25


Autor: Ann Rosman
Wydawnictwo: Damm Förlag AB
Rok wydania: 2009
Liczba stron: 480

Ciężkie ściany domu na skale kryją w sobie mroczną tajemnicę. Wewnątrz jednego z pokojów, który kiedyś należał do rodziny zastępczej, spoczywa w ciemności ludzkie ciało. Twarz zwrócona jest tak, jakby zmarły na kogoś czekał...
Na małej wyspie Marstrand trwają intensywne prace, mające na celu stworzenie nowych atrakcji turystycznych, budowane jest też centrum konferencyjne. Dom przy starej latarni morskiej ma mieć wyremontowaną elewację. Latarnia Pater Noster, z 1868 roku, ma zostać przywrócona do pierwotnego wyglądu. Jest kwiecień i zbliża się termin inauguracji.
Dwóch polskich murarzy zajmuje się naprawą wewnętrznych ścian domu i piwnicy. Nagle jednak spotyka ich bardzo nieprzyjemnie zdarzenie. Ściana ustępuje i zza gruzu wyłania się ludzkie ciało. Jest dobrze zachowane, ale najwyraźniej leży tam długo.
Karin Adler, detektyw z policji w Göteborgu, przejmuje dochodzenie. W pierwszej chwili śledztwo jest proste: trzeba przejrzeć listę osób zaginionych i zidentyfikować obrączkę.
Relacje Karin z jej partnerem, Göranem, układają się kiepsko, podobnie jest w stosunkach z kolegą z pracy, imieniem Folke.
Tymczasem mrok tajemnicy otaczającej martwego człowieka gęstnieje. Kim on jest? I dlaczego został zamurowany?