A.J. Kazinski: En hellig alliance
Dodane przez taclem dnia Wrzesień 16 2013 17:29:36


Wydawnictwa: Politikens Forlag
Rok wydania: 2013
Liczba stron: 494

Życie zwolnionej z pracy dziennikarki Evy Katz stanęło w miejscu. Ma 35 lat, mieszka samotnie w starej oficynie i nie ma z kim podzielić się swoim żalem.
Kiedy dostaje pracę w przedszkolu, widzi to jako nowy start. Jednak gdy poznaje jednego z pięciolatków, okazuje się, że jej życie znów może przewrócić się do góry nogami. Była dziennikarka podejrzewa, że chłopiec był świadkiem makabrycznego morderstwa jednego z członków rodziny. Malec nie chce nic powiedzieć, a władze wierzą, że było to samobójstwo. Jako jedyną poszlakę Eva ma prymitywny rysunek dziecka, które pochodzi z dość wyjątkowej rodziny. Jego matka jest dwórką na duńskim dworem a chłopiec często odbywa spacery z członkami rodziny królewskiej.
Powoli Eva odkrywa, że trafiła na ślad zbrodni, której ślady prowadzą do duńskiej rodziny królewskiej. Czy ktoś próbuje wskrzesić sojusz, mający na celu przywrócenie znaczenia monarchów w całej Europie?

"En hellig alliance" to thriller o walce między demokracją i monarchią. Wprowadza czytelnika za kolorową, disneyowską fasadę europejskich domów królewskich. Pokazuje że są to potężne rodziny, które razem walczą o utrzymanie i zwiększenie ich uprawnień.