Gotuj z Czubajem
Dodane przez taclem dnia Luty 04 2010 13:15:07

Jak ugotować smakowity kryminał? Taki, po który chętnie sięgną czytelnicy, docenią recenzenci, a przede wszystkim nie odrzucą wydawcy?
Jeżeli znacie kogoś, kto ma odpowiedni potencjał, przekażcie mu poniższą wiadomość. Kto wie, może jest wśród nas nowy Mankell lub Larsson...

Rozszerzona zawartość newsa

Jak ugotować smakowity kryminał? Taki, po który chętnie sięgną czytelnicy, docenią recenzenci, a przede wszystkim nie odrzucą wydawcy? Jeżeli znacie kogoś, kto ma odpowiedni potencjał, przekażcie mu poniższą wiadomość. Kto wie, może jest wśród nas nowy Mankell lub Larsson...

Mariusz Czubaj, antropolog kultury, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, pisarz i znawca literatury kryminalnej zaprasza na dwudniowe warsztaty literackie. W 2007 roku ukazała się napisana przez niego (razem z Wojciechem J. Bursztą) "Krwawa setka. 100 najważniejszych powieści kryminalnych", jedno z najciekawszych opracowań dotyczących powieści kryminalnych wydanych w Polsce. Od roku 2008 współpracuje z Markiem krajewskim nad powieściami o nadkomisarzu Paterze ("Aleja samobójców" i "Róże cmentarne"). Pisze również samodzielnie, a jego powieść "21:37" otrzymała w grudniu 2009 roku Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej powieści kryminalnej wydanej w 2008 roku.

 • Dlaczego Lincoln Rhyme jeździ na wózku inwalidzkim, czyli jak stworzyć bohatera?
 • Dlaczego Hannibal Lecter jest kanibalem, czyli jak stworzyć czarny charakter?
 • Jak dusi się torbą foliową, czyli jak skorzystać z pomocy specjalistów?
 • Jak trenowac, czyli w jaki sposób czytać utwory innych pisarzy?
 • Jak skonstruować powieściową fabułę?

  Kwestie teoretyczne uzupełnione będą ćwiczeniami praktycznymi oraz omówieniem prób literackich napisanych przez uczestników.

  Warsztaty odbywają się w trybie dwudniowym (sobota-niedziela) w godzinach 10-16.
  Zajęcia odbywają się w dwóch blokach: w godz. 10-13 oraz 14-16.

  Zgłoszenia: Biuro artystyczne CITART
  e-mail: postmaster@citart.pl
  telefon: 501 860 656
  Formularz uczestnictwa