Amerykanskie Millenium
Dodane przez taclem dnia Czerwiec 29 2009 11:00:28
Amerykański "Library Journal" opublikował wywiad z Sonny'm Mehtą i Paulem Bogaardsem, osobami odpowiedzielnymi w wydawnictwie Knopf za amerykańską edycję serii "Millenium".
Bogaards opowiada w tym wywiadzie m.in. o gawędziarskim talencie Stiega Larssona, o świetnych bohaterach, których ten pisarz wykreował, a także nietypowych intrygach.
Rozszerzona zawartość newsa

Amerykański "Library Journal" opublikował wywiad z Sonny'm Mehtą i Paulem Bogaardsem, osobami odpowiedzialnymi w wydawnictwie Knopf za amerykańską edycję serii "Millenium".
Bogaards opowiada w tym wywiadzie m.in. o gawędziarskim talencie Stiega Larssona, o świetnych bohaterach, których ten pisarz wykreował, a także nietypowych intrygach. Wspomina też o "Expo", czasopiśmie Larssona, które stało się inspiracją dla literackiej wizji "Millenium" Mikaela Blomkvista.
Ciekawa wydaje się też informacja pochodząca od ojca pisarza, jakoby Larsson zajmował się pisaniem beletrystyki niemalże od dziecka. Kto wie, czy nie czeka nas więc jakieś sensacyjne odkrycie, gdy opadnie już marketingowa gorączka związana z trylogią "Millenium".
Z kolei Mehta opowiada o tym jak doszło do podpisania kontraktu na wydanie powieści Larssona w Stanach. Historia ta zaczęła się na Targach Książki we Frankfurcie, gdzie wszyscy mówili tylko o "Mężczyznach, którzy nienawidzą kobiet". Wydawcy potwierdzają też, że istnieje zainteresowanie trylogią ze strony Hollywoodu, informują jednocześnie, że szczegóły będą znane dopiero za kilka tygodni, a może nawet miesięcy.

Cały wywiad dostępny jest na stronach "Library Journal"