News ˇ Artykuły ˇ Pisarze ˇ Wywiady ˇ Książki w Polsce ˇ Książki na świecie ˇ Książki o kryminałach ˇ Książki z pogranicza ˇ Audiobooki ˇ Filmy ˇ Recenzje książek ˇ Recenzje filmów ˇ ZapowiedziSobota, Lipiec 31, 2021
Nawigacja
News
Artykuły
Pisarze
Wywiady
Książki w Polsce
Książki na świecie
Książki o kryminałach
Książki z pogranicza
Audiobooki
Filmy
Recenzje książek
Recenzje filmów
Zapowiedzi
O stronie
Redakcja
Forum
Linki
Kontakt
Szukaj
Online
Gości Online: 3
Brak Użytkowników Online

Zarejestrowanych użytkowników: 318
Nieaktywowany Użytkownik: 892
Najnowszy Użytkownik: baszczak
Na Forum
Najnowsze Tematy
Ekranizacje skandyna...
Nesser w Polsce
Polskie wydania skan...
Co teraz czytacie?
Najlepszy Skandynaws...
Najciekawsze Tematy
Co teraz czytacie? [345]
Nowości [194]
Henning Mankell [53]
Promocje w sklepa... [51]
Polskie wydania s... [48]
Ostatnie Artykuły
Jenny Rogneby: Leona...
Anna Jansson: Skrzyd...
Mons Kallentoft: Zie...
Frode Granhus: Wir
Karin Fossum: Zabójs...
W Sieci

Partnerzy


Artykuły: Książki o kryminałach
Andrew Nestingen & Paula Arvas (red.): Scandinavian Crime Fiction
Mroczne, gwałtowne i nieodparcie wciągające książki Stiega Larssona i inne powieści kryminalne z krajów nordyckich, zwróciły uwagę badaczy na skandynawski kryminał. Książka ta jest pierwszym w języku angielskim opracowaniem, skonstruowanym tak, jak jest to praktykowane w Danii, Finlandii, Islandii, Norwegii i Szwecji.Andrew Nestingen: Crime and Fantasy in Scandinavia: Fiction, Film and Social Change
Skandynawska literatura popularna i film rozwinęły się znacznie w ciągu ostatnich trzydziestu lat. W książce Crime and Fantasy in Scandinavia: Fiction, Film and Social Change, Andrew Nestingen stwierdza, że wzrost i znaczenie kultury popularnej, stał się centrum rozwoju heterogenicznej "opinii publicznej" w krajach Skandynawskich, w opozycji do homogenizacyjnych wpływów powojennej polityki państwa dobrobytu.

Barry Forshaw: Stieg Larsson. Mężczyzna, który odszedł za wcześnie
Opowieść o Stiegu Larssonie (1954-2004), autorze trylogii sensacyjnej "Millennium", która odniosła w świecie niebywały sukces już po przedwczesnej śmierci swego twórcy. Jakim człowiekiem był Larsson, dziennikarz piszący o prawicowym ekstremizmie i rasizmie? Co w jego powieściach ma podłoże autobiograficzne? Czy to możliwe, by "Millennium" napisał nie on, lecz jego długoletnia partnerka Eva Gabrielson? Analiza trylogii, wycieczka śladem jej bohaterów i samego Larssona.
Bernardetta Darska: Śledztwo i płeć (wydanie drugie)
Drugie, poszerzone i jednotomowe wydanie książki Bernerdetty Darskiej.
To pierwsza w Polsce książka o bohaterkach kryminałów! Kobiety na tropie zbrodni – policjantki, profilerki, antropolożki sądowe, koronerki, dziennikarki, detektywki, nieletnie poszukiwaczki przygód, specjalistki i amatorki. Prawie dwieście omówionych powieści kryminalnych!
Bernardetta Darska: Śledztwo i płeć, tom 1
W tomie pierwszym szkice dotyczące twórczości: Carol O’Connell, Anne Holt, Thomasa Kangera, Jeffery Deavera, Alicii Giménez-Bartlett, Theresy Monsour, Izabeli Szolc, Aleksandry Marininy, Valerie Wilson Wesley, Denise Miny, Anny Blundy, Shulamit Lapid, Lizy Marklund, Patricii Cornwell, Kathy Reichs, Karin Slaughter.


Bernardetta Darska: Śledztwo i płeć, tom 2
W tomie drugim szkice dotyczące twórczości: Tanyi Huff, Charlaine Harris, Marthy Grimes, Alana Bradley’a, Karen Karbo, Stiega Larssona, Camilli Läckberg, Yrsy Sigurđardóttir, Darii Doncowej, Ǻsy Larsson, Alexandra McCall Smitha, Gai Grzegorzewskiej, Katarzyny Rygiel.Dan Burstein, Arne de Keijzer, John-Henri Holmberg: Dziewczyna z tatuażem
Co sprawia, że Lisbeth Salander jest postacią tak wyjątkową i zapadającą w pamięć? Co jest prawdą, a co spekulacjami dotyczącymi śmierci Stiega Larssona? Jak młodzieńcze zainteresowania Larssona fantastyką i kryminałami wpłynęły na kształt Millennium? Jakie były pomysły Larssona na czwarty tom i czy istnieją jakieś wskazówki co do treści planowanej przez niego dziesięciotomowej serii? I wiele, wiele innych ciekawych informacji!

SPRAWDŹ CENĘ W MATRAS.PL

Eva Gabrielsson, Marie Francoise Colombani: Millennium, Stieg i ja
Stieg Larsson, autor bestsellerowej trylogii "Millennium" zmarł nagle, nie doczekując się premiery swojej wielkiej powieści. Wieloletnia partnerka pisarza, Eva Gabrielsson opisuje wspólnie spędzone 32 lata, rozpoczynając opowieść od chwili poznania na spotkaniu politycznym na nagłej, zbyt szybkiej śmierci kończąc. Stieg, podobnie jak Eva, był ideowcem, zaangażowanym w pracę i działalność trockistowską, pokornie znoszącym swoje niepowodzenia dziennikarskie.
Frank Egholm Andersen: Den danske krimi
Na duńskim rynku ukazała się właśnie interesująca monografia dotycząca tamtejszego rynku powieści kryminalnej. Egholm Frank Andersen skoncentrował się na twórczości autorów na przestrzeni ostatnich pięćdziesięciu lat. W książce znajdziemy zarówno rys historyczny i opis rozwoju gatunku w Danii, jak rozdziały poświęcone podgatunkom, takim jak femikrimi, powieść szpiegowska, czy seriale telewizyjne.
H. R. F. Keating: Crime and Mystery. The 100 Best Books
H.R.F. Keating, autor książki Perfect Murder i recenzent kryminałów pracujący dla Times of London, oferuje zwięzły komentarz do 100 najlepszych powieści kryminalnych, jakie kiedykolwiek napisano.Henning Mankell: Grząskie piaski
Wypadek samochodowy – rozdział o tym tytule otwiera wydaną w zeszłym roku książkę Henninga Mankella. Bo od wypadku wszystko się zaczęło. Przytrafił się on autorowi w grudniu 2013 roku – w drodze na spotkanie autorskie. To, co z początku wydawało się tylko bólem w karku, zakończyło się diagnozą: rak. Nowotwór płuca z przerzutami. Mankell usłyszał tę wiadomość 8 stycznia 2014 roku i przerwał pracę nad nową książką, by na kilka tygodni pogrążyć się w „grząskich piaskach”.Jan-Erik Pettersson: Stieg Larsson. Dziennikarz, Pisarz, Idealista
Jan-Erik Pettersson próbuje opisać niezwykłe, barwne, pełne napięć i zwrotów życie Stiega Larssona. Jego dzieciństwo na surowej północy Szwecji, zaangażowanie polityczne widoczne już u nastolatka, a potem wyrażany wszelkimi możliwymi sposobami sprzeciw wobec ruchów faszystowskich, nazistowskich, różnych dyskryminacji i nierównemu traktowaniu kobiet. Pettersson ukazuje pełną zawiłości drogę Stiega Larssona jako dziennikarza, jego dalekie podróże, niezmordowaną walkę przeciwko prawicowym ekstremistycznym ruchom...Krystyna Ylva Johansson: Stieg Larsson, czyli zbrodnia po szwedzku
Biograficzna opowieść o skandynawskim pisarzu, który nie doczekał swojego oszałamiającego sukcesu. Autorka książki opowiada o jego pełnej buntu młodości, potyczkach z prawem, kontrowersyjnej działalności politycznej, skomplikowanym życiu rodzinnym. Analizuje czynniki, które ukształtowały go jako pisarza i tropi ślady jego biografii w trylogii Millenium. Pokazuje, jakim fenomenem wydawniczym są powieści Larssona i jakie są skutki prawne jego przedwczesnej śmierci. Opisuje jego związek z Evą Gabrielsson i przedstawia przebieg sporów o prawa do spuścizny pisarza.
SPRAWDŹ CENĘ W MATRAS.PL

Lesley Grant-Adamson: Jak napisać powieść kryminalną
Lesley Grant-Adamson odkrywa tajniki tworzenia klasycznej powieści kryminalnej oraz jej rozmaitych wspólczesnych odmian. Jakie elementy skladają sie na dobry kryminal? Skąd brać pomysly? Jak zawiązać intrygę? Jak budować sylwetki bohaterów? Jak rozwinąć fabulę? Jak zdobywać potrzebne informacje? Jak doskonalić styl i stosować różne techniki narracyjne? Jak wybrnąć zsytuacji bez wyjścia?
Mariusz Czubaj: Etnolog w Mieście Grzechu
Najlepsza książka o literaturze kryminalnej na polskim rynku! „Etnolog w Mieście Grzechu” to wyjątkowa i pasjonująca opowieść o literaturze kryminalnej napisana z perspektywy wybitnego antropologa i poczytnego autora kryminałów, pokazująca, jak wspaniałym źródłem wiedzy o świecie jest powieść kryminalna.
Strona 1 z 2 1 2 >
Logowanie
Nazwa Użytkownika

HasłoNie jesteś jeszcze naszym Użytkownikiem?
Kilknij TUTAJ żeby się zarejestrować.

Zapomniane hasło?
Wyślemy nowe, kliknij TUTAJ.
Patronaty

ARCHIWUM
PATRONATÓW

Copyright © by Rafał Chojnacki 2009-2015

3496022 Unikalnych wizyt
Engine: PHP-Fusion v6.01.6 © 2006
Future Theme Bordeaux by Amilla Dee Webdesign


Załóż : Własne Darmowe Forum | Własną Stronę Internetową | Zgłoś nadużycie