Gdańska Afera Kryminalna
Dodane przez taclem dnia Kwiecień 16 2012 15:30:00

Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Zbrodnia w Bibliotece, w ramach obchodów Światowego Dnia Książki, zapraszają na Gdańską Aferę Kryminalną.
Poniżej prezentujemy plan imprezy.
Rozszerzona zawartość newsa


Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Zbrodnia w Bibliotece, w ramach obchodów Światowego Dnia Książki, zapraszają na Gdańską Aferę Kryminalną.
Poniżej prezentujemy plan imprezy

.
19 kwietnia (czwartek)
18:00 Biblioteka Manhattan (Aleja Grunwaldzka 82, II piętro, Gdańsk) - Spotkanie z Monsem Kallentoftem, autorem cyklu powieści kryminalnych o komisarz Malin Fors

20 kwietnia (piątek)
17:00 Biblioteka Manhattan (Aleja Grunwaldzka 82, II piętro, Gdańsk, Czytelnia)

Maraton Młodych Kryminalistów, w czasie którego młodzi adepci sztuki pisania przeczytają fragmenty swoich kryminalnych opowiadań o Gdańsku. Autor najlepszego tekstu zostanie nagrodzony przez zbrodnicze jury Oliwskiego Klubu Kryminału.

20:00 Biblioteka Manhattan (Aleja Grunwaldzka 82, II piętro, Gdańsk) - Pokaz filmu Na kłopoty… Bednarski w reż. P. Pitery.

21 kwietnia (sobota)
15:00 Detektywistyczny Przystanek Książka z Teatrem Miniatura i ZKM w Gdańsku

Książkowy tramwaj kursujący na trasie Oliwa – Wrzeszcz – Centrum, w którym spotkać będzie można bohaterów spektaklu „Tajemnica Diamentów” i posłuchać fragmentów książek z serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai” Martina Widmarka.


17.00 Biblioteka Manhattan (Aleja Grunwaldzka 82, II piętro, Gdańsk)
O niezwykłej atmosferze Gdańska w kryminałach retro i współczesnych rozmawiać będą Piotr Schmandt, Artur Górski, Piotr Rowicki i Izabela Żukowska oraz Anna Klejzerowicz i Katarzyna Rogińska