Lönnaeus już w księgarniach
Dodane przez taclem dnia Listopad 07 2012 19:17:23

Jesienna nowość, szwedzki kryminał, wielokrotnie nagradzanego Olle Lönnaeusa, zatytułowany Jedyna prawda jest już dostępny w polskich księgarniach.
Rozszerzona zawartość newsa

Jesienna nowość, szwedzki kryminał, wielokrotnie nagradzanego Olle Lönnaeusa, zatytułowany Jedyna prawda jest już dostępny w polskich księgarniach.

Sądząc po pierwszych recenzjach - postać Joela Lindgrena, próbująca rozwikłać sprawę zabójstwa ojca, z którym nie widział się dwadzieścia lat, przypadła polskim miłośnikom kryminałów do gustu.
Zapewne nie tylko dlatego, że zabiera nas w mroczny, zimowy i surowy krajobraz południowej Szwecji. To obraz pełen osobliwych postaci, gdzie napięcie kipi pod powierzchnią, a tęsknota i bezbronność ludzi stają się wręcz namacalne.
Ojcem Joela Lindgrena jest Mårten Lindgren, który zwrócił na siebie uwagę opinii publicznej kilka lat wcześniej, gdy na swoim obrazie przedstawił proroka Mahometa pod postacią świni.
Według wszelkich poszlak teraz przyszło mu zapłacić za swój czyn.
Czy fanatyczny Osama al-Dinem okaże się mordercą?
Czy prawda jest tylko jedna, czy może istnieje ich więcej?

Tym wszystkim, którzy chcą zapoznać się z „Jedyną prawdą”, wydawnictwo REA poleca kolejne fragmenty powieści w interpretacji Wiktora Zborowskiego
:

http://www.youtube.com/watch?v=xO4p32zj8EQ&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=tlL2nnr8xy0&feature=youtu.be
http://www.youtube.com/watch?v=4Jxdzsuo1bM&feature=youtu.be