Zapowiedz: Thomas Kanger: Mezczyzna, ktory przychodzil w niedziele
Dodane przez taclem dnia Czerwiec 01 2009 08:48:53

Na 22 lipca wydawnictwo Czarne zapowiada pierwszą na polskim rynku powieść Thomasa Kangera.
Komisarz Elina Wiik podejmuje sprawę dawnego morderstwa, która wkrótce ulegnie przedawnieniu. Niemal 25 lat temu na górskim szlaku przy granicy z Norwegią znaleziono ciało młodej kobiety. Czasu jest mało i dramatycznie brakuje wskazówek.
Rozszerzona zawartość newsa

Na 22 lipca wydawnictwo Czarne zapowiada pierwszą na polskim rynku powieść Thomasa Kangera.

Komisarz Elina Wiik podejmuje sprawę dawnego morderstwa, która wkrótce ulegnie przedawnieniu. Niemal 25 lat temu na górskim szlaku przy granicy z Norwegią znaleziono ciało młodej kobiety. Czasu jest mało i dramatycznie brakuje wskazówek. Zaczyna się wyścig z czasem.. Jeśli nie wyjaśni tajemnicy w ciągu miesiąca, sprawa zostanie zamknięta, a zabójcy nigdy nie dosięgnie sprawiedliwość. Elina odkrywa, że zamordowana kobieta najistotniejszą zagadkę zabrała ze sobą do grobu, a właśnie jej ujawnienie mogłoby doprowadzić do mordercy. W tym samym czasie z zupełnie innego miejsca dwoje młodych ludzi wyrusza na poszukiwanie tego samego mężczyzny. Godziny biegną, a zabójca liczy na to, że uda mu się wygrać z czasem.
Bo Elina nie jest jedyną osobą, która szuka klucza do tej zagadki, na jej tropie jest także ktoś jeszcze.
"Mężczyzna, który przychodził w niedzielę" był nominowany do Nagrody Swedzkiej Akademii Autorów Kryminałów w 2004 roku oraz do nagrody w kategorii Najlepszy Szwedzki Kryminał Roku.